Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Váš uživatelský komfort. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek.
SOUHLASÍM
17.05.2019 10:00 - 18.05.2019 00:00
Cena prachovských skal

Veteran Car Club Jičín zve majitele automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1985 - tentokrát na dvoudenní orientační soutěžní jízdu. Reagujeme tak na přání účastníků - zvláště těch ze vzdálenějších krajů naší vlasti - navštívit více míst  malebného Českého ráje. 

Účastnit se mohou členové i nečlenové klubů historických vozidel - tedy pokud máte vozidlo, které stářím odpovídá uvedené kategorii a je v náležitém technickém a vzhledovém stavu, naváhejte a přijeďte si vyzkoušet veteránskou soutěž.

Trasa povede z Jičína, kouzelnou krajinou Českého ráje a Podkrkonoší s cílem opět v Jičíně. Celková délka trasy je cca 140 km … ale to jen pro ty, kteří nezakufrují :)

Soutěže se mohou účastnit vozidla odpovídající původnímu provedení a musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Stroj proto musí mít Registrační značku vč. platné technické kontroly, nebo průkaz historického vozidla se zvláštní registrační značkou a zaplacené povinné ručení (zelená karta).

Repliky a stroje v novodobém tuningu nebudou do soutěže přijaty. Pokud si nejste jisti, zda Váš stroj splňuje podmínky účasti, můžete nás kontaktovat na e- mailu: vccjicin@seznam.cz ideálně zašlete zároveň aktuální fotografii Vašeho stroje.

POZOR !

Místo srazu účastníků a přejímky strojů bude upřesněno.

Časový plán:

Pátek 

  • 10:00  - 11:00 příjezd účastníků a přejímka strojů v areálu kempu Rumcajs v Jičíně
  • 12:00 rozprava s jezdci a start odpolední výletní jízdy Českým rájem
  • 18:00 předpokládaný návrat do kempu Rumcajs, následuje volná zábava a přátelský pokec 

Sobota

  • 8:00 - 10:00 příjezd účastníků a přejímka strojů 
  • 10:10 rozprava s jezdci 
  • 10:30 start (Valdštejnovo náměstí) 
  • 16 - 18:00 předpokládaný příjezd do cíle
  • 19:00 vyhlášení výsledků

 

Startovné je zachováno ve výši 350 Kč / posádka - platí se při přejímce strojů.

Stejně, jako tomu je u ostatních akcí, pořádaných naším klubem, si ubytování objednává a hradí každý sám, přímo v zařízení které si vybral. K dispozici je kemp, motel a okolní penziony - viz kontakty. Rovněž stravování po celou dobu akce si každý volí podle svých představ a místních možností. V itineráři budou vyznačena místa s možností občerstvení. 

Podmínkou účasti je odeslání přihlášky vyplněné v on-line formuláři.

Přihlášku prosím odešlete nejdéle do 10. května 2018.

Těšíme se na viděnou ! 

 

Pravidla akce

Soutěž a a jízdy pořádané VCC při AMK Jičín se jedou za plného silničního provozu. Řidiči - účastníci jsou proto povinni dodržovat veškerá pravidla provozu na pozemních komunikacích. Vozidla musí splňovat technické podmínky pro provoz, být vybavena platnou RZ (dříve SPZ) nebo ZRZ pro historická vozidla a příslušnými doklady. Řidič rovněž musí mít doklad zaplacení zákonného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Uvedené doklady je účastník povinen předložit při registraci k soutěži. Bez předložení dokladů nebude umožněna účast v soutěži. Do soutěže nebudou připuštěny repliky, stavby a upravná vozidla (tuning). V případě pochybností předem konzultujte možnost účasti s pořadatelem prostřednictvím e-mailu: vccjicin@seznam.cz

Potvrzením tohoto textu (odesláním přihlášky) řidič prohlašuje, že je mu známo, že se akce účastní výlučně na své vlastní riziko, odpovídá za škody způsobené jiným účastníkům, nebo třetím osobám. Zároveň prohlašuje, že po pořadateli nebude uplatňovat jakoukoli náhradu za utrpené škody. To se netýká škod, prokazatelně způsobených pořadatelem.

Vzhledem k velkému zájmu o účast si pořadatel vyhrazuje právo odmítnout přihlášku. V takovém případě bude pochopitelně vráceno již uhrazené startovné.

Motocyklisté jsou za jízdy povinni používat ochrannou přilbu.

Partneři